Обикновено, когато в семейството се появи бебе, усилията са насочени към обезопасяване на средата около него. След няколко месеца обаче от защита има нужда не само то, но и всички наши устройства. Има няколко начина, по които можем да ги съхраним непокътнати.
Обикновено, когато в семейството се появи бебе, усилията са насочени към обезопасяване на средата около него. След няколко месеца обаче от защита има нужда не само то, но и всички наши устройства. Има няколко начина, по които можем да ги съхраним непокътнати. Преди обаче да стигнем до тях, ще ви напомним кои са най-честите причини устройствата да излизат извън строя преждевременно.
9 месеца препоръчва
DIFFERENT BIOTIC
5 навика, които убиват смартфона и таблета
Ако планирате да защитите смартфона, таблета и лаптопа от детето, съветваме преди това да ги предпазите от вредните си навици. Сред тях са:
• използването им на плажа
• носенето им в джоб или чанта непосредствено до остри и твърди предмети като ключове, монети, очила и т.н.
• поддържането им с неподходящи почистващи средства
• съхраняването им с дисплея надолу
• надраскването на дисплея им с нокти
Доказани начини за защита на смартфона и таблета от бебето
В наши дни смартфоните са неизменна част от живота на децата. Едва на няколко месеца някои от тях имат пряко взаимодействие с тях. Това поставя устройствата в сериозен риск. Можете да ги защитите с популярни средства като защитно стъкло за дисплея и калъф за корпуса. Защитните екрани предпазват от надраскване и протриване. По честотата на появата на несъвършенства по тях може да съдите за своята похватност.
Колкото до калъфите за смартфони, на пазара ще откриете разнообразие от модели. Те се отличават както по качество на изпълнение, така и по материала, от който са изработени. Силиконовите калъфи за телефони осигуряват по-добро сцепление. С такъв трудно ще изпуснете устройството от ръцете си. Някои калъфи са и противоударни. Те са снабдени с подсилени ъгли, предпазващи уязвимите места на смартфоните.
С калъф за смартфон тип книжка осигурявате защита на предната и задната част на устройството. Най-често той е изработен от изкуствена кожа, но може да срещнете и модели от пластмаса, както и от скъпи материали.
Сходни предпазни аксесоари се предлагат и за таблет. С тях със сигурност ще намалите сериозно риска от повреда или тотално извеждане на устройството от строя. Съществуват обаче и още няколко ефикасни решения. Първото от тях се отнася до начина на употреба. Въвеждането на правила и добри навици у детето е основополагащо за в бъдеще. За да сте сигурни, че то ще се отнася с внимание към устройствата и занапред, трябва да положите усилия в тази посока. Споменете му, че удрянето на смартфона в масата не е удачен отговор на раздразнението му, а омазването на екрана с пръстче, оцапано с храна, е повече от нежелано.
За да поддържате здрави таблета, смартфона и лаптопа, струва си да разгледате съществуващите на пазара стойки, масички и други такива аксесоари. С тях ще намалите вероятността от падане на устройствата, заливането им с различни течности и т.н.
Тъй като малките деца лесно се ориентират къде родителите им обикновено съхраняват устройствата, важно е да ги държите под око. Не е добра идея да ги поставяте нависоко с презумпцията, че щом са там, са невидими. Това само може да породи идея у детето да се покатери, което повишава риска от падането му и наедно с това изпускането на устройството.
Не на последно място по важност, можете да се погрижите своевременно и за защитата на вашите жични и безжични слушалки, зарядни устройства, bluetooth колонки и т.н. Съхраняването им в подходящи калъфи е добра идея, както и в шкафове, за които може да предвидите защитен механизъм срещу малки деца.