Може би вече си зададохте въпроса – „Но как ще ни помогнат танците в този случай?”. Ето и отговора – всяко движение е лечение , изпълнявайки дадено движение многократно в определена равнина на човешкото тяло, то вече става упражнение. А какво е танцът – съвкупност от прецизни движения. Правилната стойка в танца спомага за възвръщането на правилната анатомична форма на гръбначния стълб, което пък от своя страна води до уравновесяването на мускулния дисбаланс. А движенията в танца спомагат за правилното движение в определената става, образувайки правилен мускулен корсет на ставата, но и стягайки мускулите в областта на коремната кухина и тазовото дъно.
А какво е влиянието на танцуващата майка върху бебето?
Като за начало позата на детето в слинга или ергономичната раница дава близост на детето до сърцето на майката, наподобявайки вътреутробната среда на детето. Това е нещо познато за мъничето и води до неговото успокояване. А получените полюлявания по време на танца, повлияват върху централната нервна система на детето. А ако детенцето е по-голямо позата е различна, детето е обърнато напред, което от своя страна позволява и включването на някои движения и с детето, наподобяващи гимнастика, в съчетание с изучаване на околната среда.
Създател и преподавател в България е Розалина Дудекова, която е завършила Националната спортна академия „Васил Левски” със специалност спортни танци. Опитът й в чужбина дава възможност да създаде нестандартни танцови курсове за малки и големи и тук.
С много усмивки и позитивна нагласа курсът „Танцуващите с бебета” съществува и можете да го намерите на различни места в столицата. За повече информация посетете фейсбук страницата: https://www.facebook.com/DancingBabiesProjectI