„Днес пишкахме… ползвахме гърнето… ваксинираха ни…” Много жени използват множествена форма, когато говорят за бебето си. Така те стават съпричастни с преживяванията на малкото човече. Понякога обаче това се случва и през бременността. В желанието си да усети какво изживява бъдещата майка през 9-те месеца мъжът започва да говори в множествено число. Дали това допада на бременната? Ето размислите на Елена Стойчева, майка на 3-месечна дъщеря.

Никога няма да разбера двойките, които казват: „НИЕ сме бременни.” Последния път, когато се погледнах в огледалото, аз бях с подути глезени, имах болки в гърба и стрии по цялото тяло. Разбирах, че съпругът ми искаше да споделя с мен щастието на бременността, но нима той понасяше тези страдания? Имам невероятния шанс да съм омъжена за любвеобилен и грижовен мъж, който никога не ме оставя да нося тежките торби от пазара, тича да ми купи всичко, което поискам, и масажира краката ми дори и в 12 ч. посреднощ. Все пак обаче не „НИЕ бяхме бременни”, а АЗ бях!


Когато дойде време да раждам, той беше до мен, държеше ръката ми и ми казваше колко се гордее с мен. Наблюдаваше всеки момент от раждането на нашата дъщеричка. През първите няколко дни беше постоянно до леглото ми. Неговите всеотдайни грижи продължаваха и след това.
Вярно е, че НИЕ заченахме това бебе. НИЕ положихме усилия, за да му осигурим сигурен и стабилен дом, и НИЕ ще направим още много неща заедно. Въпреки това обаче АЗ бях бременна и без съмнение именно АЗ дадох живот на дъщеря ни.