Медицината познава много чудеса и точно за едно тях ще ви разкажем в навечерието на един от най-големите християнски парзници – Коледа. Това е историята на Емилия Грабарчик. По принцип шансът едно бебенце да оцелее, ако е родено под 400 грама, е почти нищожен. За щастие винаги се намира по едно изключение, което всички да обявят за чудо!
Прочетете още: Да се справим с бебешкия запек
Точно такова изключение е миниатюрната Емилия, която при раждането си е тежала 226 грама, а на ръст е достигала едва 22 см. Тя се ражда в град Вирен, Западна Германия. Лекарите я наричат чудо, защото се побирала в една човешка длан, краченцето ѝ било колкото нокът и тежала по-малко от една чушка.
Въпреки че шансът ѝ да оцелее бил едно на хиляда, тя се преборила. В 26-та седмица от бременноста си, майката на мъничето - Сабине Грабарчик, се подхлъзнала и паднала.
Прочетете още: Съвпадение или случайност - две бебета с еднакви имена
Тя била приета по спешност в болница, а след няколко часа с мъжа си трябвало да се съгласят на спешно цезарово сечение, за да бъде спасено бебето в утробата ѝ.
Така на бял свят се появила малката Емили. Бащата, Лукас, признава, че след като я видял за пръв път зад стъклото на интензивното отделение, плакал в продължение на няколко часа.
Прочетете още: Нервно-психично развитие на бебето от 0 до 6 месеца
Малката обаче не натъжила родителите си и бързо започнала да укрепва. Сега вече е пораснало момиченце и не спира да радва мама и татко. А по размери почти е догонила връстниците си. Лукас и Сабина вярват, че Бог се грижи за момиченцето им и с него всичко ще бъде наред.
Източник: zajenata.bg
ПРОЧЕТИ ОЩЕ
- Лактозна непоносимост при бебетата
- Три за щастие - ново бебе е напът
- Ралица Генчева: Силата на жената е под кожата ѝ
- Д-р Георги Стаменов: Приемайте прегледа за рак на гърдата като нещо задължително
- Три години борба за второ дете, рискова бременност и щастлив финал
- Ако планираш бременност или очакваш дете - ДНК търси теб
- Безпроблемна и приятна бременност дори на 40
- Kреативни идеи за развитие на умения в ранна детска възраст
- Д-р Александър Калчев за разрешаването на 'неразрешимите' казуси